Yanık ve Lenfödem Bası Giysileri

Yanık ve Lenfödem Bası Giysileri

Daha detaylı bilgi için Medigarb markalı bası giysilerimizin websitesini ziyaret ediniz:

www.medigarb.com

 

ÜRETİMİNİ YAPTIĞIMIZ YERLİ BASI GİYSİSİ ve AVRUPA-ORTADOĞU DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ YAPTIĞIMIZ AMERİKAN BASI GİYSİSİ OLMAK ÜZERE İKİ FARKLI MARKAMIZ MEVCUTTUR

Yanık Bası Giysisinin Önemi

Yanık, yaralanma ve ameliyat sonrası oluşan skarlar hastanın hareketlerini kısıtladığı gibi aynı zamanda cilt üzerinde kabarıklık ve sertlik oluşturur. Bunu giderebilmek için çeşitli cerrahi müdaheleler yapılabildiği gibi en kolay yöntem skarların üzerine bası yapılarak ve nemli tutularak daha çok sertleşmesini ve kabarmasını önlemektir. Buda ancak kişiye özel olarak tasarlanmış bası giysileri ile sağlanabilir. Skar yerleri belirlenerek slikonu giysiye monte şeklinde üretilen kişiye özel Gottfried ve Medigarb Yanık Bası Giysileri skarların iyileşmesinde en önemli etkendir. En iyi sonuç için yanık bası giysilerinin açık yaralar iyileşmesinden hemen sonra giyilmesi gerekmektedir. Gottfried’in Amerika’da 15 yıdır GSA (General Services Administration)’ den aldığı üstün servis belgesi, hasta ve doktor memnuniyetinin en üst seviyede olduğunun belgesidir. 25 yıllık tecrübemizle bizde Era-med Medikal olarak bu standartları Türkiye’de devam ettirmekteyiz.

Medigarb Yanık ve Lenf Ödem Bası Giysisi

 

Medigarb, bir Eramed markası olup 2014 Eylül itibari ile yurt dışında ve 2015 Temmuz itibari ile Türkiye de faaliyet göstermeye başlamıştır. Kumaşlarımız Almanya da sadece bize özel olarak üretilmekte olup, yanık bası giyisisinde çift taraf çekişli ve lenf ödem bası giysisinde boyuna çekişli olarak, istenen basıncı sağlayacak şekilde üretilmektedir.

Silikonlarımız Amerika dan gelmekte olup, dünya çapında bir çok firmanın ulaşamadığı dayanıklılığa ve tedavi etme gücüne sahiptir.

Herşeyden önce Türkiye de bir ilki belirtmek isteriz:

Giysiniz kilo alıp-verme, skarlarda veya ödemlerde yumaşama ve inmeye karşı 6 ay boyunca duruma göre 1-2 aylık kontrollerle düzeltmeleri yapılmakta ve hastalarımıza bu konuda sınırsız güven verilmektedir. Bizim için esas olan ürümüzün ve hastalarımızın sonuna kadar arkasında olmak ve karşılıklı mutluluk ve güven çerçevesinde sıkıntılarımızı atlatmaktır.

İstanbul dışında bayilermiz mevcuttur. Aynı güven ve konfor bayilerimiz tarafında da sağlanmaktadır. Fiyatlarımız Türkiye genelinde sabit olmakla birlikte, herhangi bir bayimizden de güvenle alış veriş yapabilirsiniz.

Herhangi bir sorunla karşılaştığınız taktirde, lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresimize email atınız. Size en kısa zamanda dönüş yapılıcaktır. Bunun dışında güzel yorumlarınızı ve müşteri memnuniyetini arttırmamız açısından yapıcağınız yorumlarınızıda bekleriz.

Sizin gibi binlerce hastaya hizmet vermekteyiz ve bu işte hepberaberiz. Birlikte el ele sağlıklı ve mutlu yarınlara....

Neden Gottfried?

Kişiye özel olan ürünlerimiz, silikonlu ve silikonsuz olmak üzere kullanıcının yanık bölgesine göre birçok ihtimal göz önüne alınarak mühendisler tarafından tavsiyelere uygun olarak yapılmaktadır.

Kişiye özel yanık bası giysileri, Gottfried Medical’in özel mezuroları ile alınmaktadır. Her bir bölge için ayrı mezura kullanılmaktadır ve mezuralar tek kullanımlık olup, hijyen en önemli unsur haline gelmiştir.

Gottfried Medical

 

Gottfried Medical 1981’de Amerika’nın Ohoi eyaletinde açılmış ve 30 yıllık tecrübesi ile hizmet vermekte olan bir firmadır. Yurtiçi ve Yurtdışı hizmet veren firmanın, sadece Amerika’da 2000’den fazla çalıştığı bayisi ve hastanesi vardır. Son 15 yıldır düzenli olarak Amerika’da GSA (General Services Administration) tarafından üstün servis belgesi almaktadır. Ürünün kalitelisi ve hizmet kalitesine binayen Amerika tarafından verilen bu ödül firmanın son 15 yıllık başarısını göstermiştir.

Gottfried Katalog                Gottfried ürünleri

 

 

Lenf Ödem Bası Giysileri

Vasküler destek zayıf veya hasar görmüş damarladaki kan sirkülasyonuna yardımcı olur. Bununla birlikte aşırı şişmiş veya kabarmış damarların kontrol altına alınmasına ve iyileşmesine yardımcı olur.

Vasküler destek gerekli basıncı sağlamak için özel tasarlanmıştır. Basınç damarlardaki kanın kalbe doğru akmasını sağlar. Vasküler destek en yüksek derecede damarın en dışından basınç sağlayarak, en uç noktaya kadar aynı basıncı korur ve damarlarki eğimi en düşük seviyeye getirir. 

Vasküler desteğe ancak aşağıda belirtilen durumlarda ihtiyaç duyulur:

 • Ödem
 • Bacak Yorulması
 • Ortostatik Hipotansiyon
 • Damar İltihabı
 • Kırık veya Çatlak Sonrası Ödemler
 • Post-Trombotik Sendrom
 • Damar Ameliyatları Sonrası
 • Sklerozan Ameliyatı Sonrası
 • Damar Pıhtılaşması Sonrası
 • Stasis Dermatit
 • Varis
 • Venöz Yetmezliği

 

Gottfried lenf ödem bası giysileri istenilen basıncı sağlayabilmesi için mühendisler tarafından kişiye özel olarak dizayn edilmektedir. 

Benzer Ürünlerimiz

 

Renosigel Jel Tabaka

Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki linke tıklatın veya Menu'de ürünlerimiz içinde Renosigel Jel Tabaka'ya tıklayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Renosigel Jel Tabaka

Silgel Skar Krem

Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki linke tıklatın veya Menu'de ürünlerimiz içinde Silgel Scar Krem'e tıklayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Silgel Scar Krem

Enozone Lekeler için Skar Yağı

Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki linke tıklatın veya Menu'de ürünlerimiz içinde Enozone Ozon Yağı'na tıklayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Enozone Ozon Yağı

Comfeel Yara Bakım Ürünleri

Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki linke tıklatın veya Menu'de ürünlerimiz içinde Comfeel Yara Bakım Ürünleri'ne tıklayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Comfeel Yara Bakım Ürünleri

 

 

Cevizli Mah. Karabük Cad. NO: 22/1 Kartal /İSTANBUL
0216 383 58 23