Ostomi Yardımcı Ürünler

Ostomi Yardımcı ÜrünlerPasta


Cildi sızıntılara karşı korur. Nem emici özelliği ile bu bölgedeki derinin kuru kalmasını sağlar. Adaptörün kullanım süresini uzatır, torbanın kendi yapişkanı ile kolayca çıkar.

 

Koruyucu Örtü


Koruyucu yara örtüsü özellikle çeşitli vücüt sıvılarının cilde teması yüzünden cilt tahrişi oluşabilecek veya yara açılmış olan cilt yüzeyleri için dizayn edilmiştir. Kendinden yapişkanlı ve elastik bir madde içinde bulunan nem emici partiküllerden oluşur. Tüm vücut kıvrımlarına uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir.

 

Koku Giderici Deodorant


Rahatsız edici kokuyu aktif olarak notralize eder ve oldukça etkilidir. Torba değiştirme sırasında 6-10 damla kadar kullanılır. Torbanın iki tarafını birbirine sürterek damlanın eşit dağılımı sağlanır.

 

Ostomi Pudrası


Maserasyon nedeni ile cildin iyileşmesi için zamana ihtiyaç vardır. Adaptör altında kalan kısmın kuru olması çok önemlidir. Ostomi pudrası mükemmel nem absorbe etme özelliğine sahiptir. Peristomal cildi kuru tutar ve daha ileri cilt iritasyonlarını azaltır. Ufak bir sıkım fazla nemi emecektir, bu adaptör yapışkanını etkileyebilir. Fazla olan pudra cilt üzerinden sıyrılmalıdır. Maserasyon halinde pudra dökülür ve koruyucu örtü ile beraber kullanılması tavsiye edilir.

 

Temizleyici Losyon


Ostomili kişiler tarafından kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Cilt üzerinde kuruyan ve tahriş edici etki yapan vücut salgılarını temizler. Doğal hindistan cevizi yağı içeren losyon cildi etkin bir şekilde temizler ve yumuşatır. İçerdiği isopropil alkol sayesinde cilt üzerindeki yapişkan madde artıklarını temizler. Bileşimindeki allantoin sayesinde zarar görmüş cildin iyileşmesini destekler. Temizleyici losyonu yumuşak bir bez veya pamuğa uygulayın, yumuşak bir şekilde cilt etrafını silerek temizleyin.

 

Silesse


Maserasyon ve iritasyona sebep olacak feçes ve idrar gibi tahriş edici vücut atıklarının cilt ile temas etmesini önler. Etkili cilt koruması ile adaptörün altına gelicek bölgedeki oluşabilecek maserasyonu engeller. Adaptörün yapışacağı cilde sıkılır ve kuruduktan sonra adaptör yapıştırılır.

Cevizli Mah. Karabük Cad. NO: 22/1 Kartal /İSTANBUL
0216 383 58 23