Coloplast Adaptör

Coloplast Adaptör

 Curagard yapışkan ince ve esnek, cilt kıvrımlarına ve hareketlerine uyumlu yapılışı ile cilde güvenle tutunduğunu garanti eden bir yapışkandır. Aynı zamanda gerçek bir cilt bariyeri görevi yapar ve cildi ostomi çıktısı ile temasa karşı korur, bu cilt iritasyonu riskini azaltır. Yumuşak özellikli yapısı ile nemi absorbe eder ve curagard yapışkanı ile sızıntıya karşı cildi koruyarak uzun süre kullanımı garanti eder. Adaptör alterna torbaların her çesidi ile kullanılabilir. Kilit halkasi klik sesi ile sinyal verir ve torba güven ile yerleşir. Alterna torbalardaki özel kilit sistemi guvenli yapışmayı, torbayı çıkarmadan yön değiştirmeyi ve karına basinç yapmadan uygulama imkanı sağlar. 

Ürün Tanımı

Alterna 2 parçalı ürün, ekstra güvenlik sağlayan mekanik bir bağlantı sistemidir.

  • Torba, mekanik bağlantı sistemi sayesinde güvenle adaptöre sabitlenir. Duyulabilir ‘klik’ sesi, torbanın adaptöre güvenli bir şekilde kilitlendiğinden emin olunmasını sağlar.

  • Yerine sabitlenmeden önce torba, adaptörden çıkarılmasına gerek kalmadan, çevrilerek istenen konuma getirilebilir.

  • Torbanın spiral yapışkan adaptörden çıkarılabilmesi, torbanın yapışkan adaptöre oranla daha sık değiştirilebilmesine olanak tanır.

 

Alterna 2 parçalı ürünler, düz veya konveks seçeneklerle sunulur. Bunlar boşaltılabilir, kapalı veya ürostomiye yönelik torbaların yanı sıra gece torbası, mini kapak ve diğer çeşitli özel çözümlerle bir araya getirilmiştir.  Geniş ürün yelpazesi, önceden kesilmiş veya ayarlanabilir delik ebatları olan adaptörlerden ve çeşitli boylarda şeffaf veya opak renk torbalardan oluşmaktadır.

ostomi

Güvenli ve cilt dostu, spiral yapışkan

Alterna spiral yapışkan, aşağıdakiler için spiral yapıda güvenli kullanım ve koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan malzemelerin kombinasyonudur:

  • Cildinize güvenli şekilde yapışır

  • Cildinizdeki nemin emilimini sağlar - cilt dostudur ve tahrişe karşı koruma sağlar

Alterna [Ekstra] yapışkan, yoğun çıktılara karşı ek koruma sağlar. Standart yapışkanların çok hızlı özelliğini yitirmesine yol açan daha yoğun stoma çıktısı olan ileostomi veya ürostomili bireyler için uygundur.

 

Zor yönetilen stomalar için konveks özellik

Alterna 2 parçalı adaptör, örneğin kızarmış, geri çekilmiş veya bir cilt kıvrımı içine yerleştirilmiş stomalar gibi zor yönetilen stomalarda yardımcı olunması amacıyla iki farklı derinlikte konveks seçenek sunar. Peristomal cilde basınç uygulayarak, stomanın çıkıntı yapmasına izin verir ve sızıntı riskini azaltır.

 

Konveks hafif:

Kızarmış veya hafif geri çekilmiş olan stomalar için karın bölgesine hafif ve hassas basınç uygulayarak ekstra güven sağlayan çözüm.

 

Konveks:

Geri çekilmiş stomalar ve derin cilt kıvrımları ile skarlar (yara izleri) için karın bölgesine orta ile yüksek basınç uygulayarak ekstra güven sağlayan çözüm.Konveks özellik ile ilgili ayrıntılı bilgi için stoma bakımı hemşirenize danışın.

Cevizli Mah. Karabük Cad. NO: 22/1 Kartal /İSTANBUL
0216 383 58 23


twitter

Twitter
 


twitter

Facebook
 


twitter

RSS
 


twitter

YouTube